مخزن FRP دستگاه تصفیه آب صنعتی

 

مخزن FRP| مخازن FRP|نوین تصفیه پارس|تصفیه آب صنعتی 

مخزن FRP

جنس مخزن فایبرگلاس می باشد
این مخازن کاربردهای مختلفی در صنعت تصفیه آب دارند و برای فیلتر کردن املاح معلق و مواد فیزیکی موجود در آب بر سر راه آن قرار می گیرد. اگر در این مخازن از کربن استفاده گردد رنگ، بو و مزه نامطلوب آب را از بین می برد. تفاوت مخازن FRP استاندارد با مخازن غیر استاندارد زیاد می باشد. مهمترین تفاوت آن ها این است که لایه داخلی مخازن استاندارد دارای لایه پلی اتیلن می باشد و یک لایه فایبرگلاس به دور این مخازن پلی اتیلن تنیده شده که باعث افزایش تحمل و استقامت درونی و بیرونی مخزن می شود. از جمله مهمترین کاربردهای این مخازن می توان به فیلتر شنی، فیلتر کربنی و سختی گیر اشاره کرد.

مخازن FRP از دو جداره تشکیل شده است که لایه داخلی آن از جنس پلی اتیلن و جداره بیرونی از کامپوزیت می باشد . لایه پلی اتیلن در مقابل تمام عوامل خورنده اعم از اسیدها و آب مقاوم بوده و کاملا" از مواد بهداشتی تولید می شود. جداره بیرونی مخزن frp از الیاف شیشه یا الیاف نانوکربن همراه با رزین اپوکسی یا پلی استر تولید می شود و الیاف توسط رزین به دور مخزن frp تنیده می شود.

هدف از لایه کامپوزیتی ایجاد تحمل فشار مخزن اف آر پی می باشد. قبلا" مخازن اف آر پی از فلز ساخته می شد که به دلیل خوردگی شدید عمر کوتاهی داشتند تولید مخازن FRP جزو تکنولوژی های Hi-tech می باشد و این شرکت برای اولین بار در خاورمیانه به تکنولوژی ساخت آن دست یافته است.

تمام مراحل طراحی ساخت قالب , تولید مخزن , روئینگ ( الیاف پیچی ) و تست هیدرواستاتیکی مخازن frp در این شرکت انجام می گیرد.

تاکنون صد در صد مخازن FRP از کشورهای چین , تایوان و ایتالیا وارد می شد و با توجه به مصرف روزافزون این نوع مخازن در صنایع تصفیه آب , صنایع اسیدی و شیمیایی و پتروشیمی آمادگی ساخت این نوع مخازن تا ظرفیت 5000 لیتر را داریم .

عمده استفاده از مخزن FRP در صنعت تصفیه آب مربوط به ساخت مخازن فایبرگلاس می باشد.

همانطور که در ابتدا ذکر شد ااز مخازن FRP به عنوان مخازن فیلتر شنی ، فیلتر کربنی و سختی گیر رزینی تحت فشار و پرشروسل ، مخازن کروی با کاربردهای خاص که نیاز به مخزنی با قسمت داخلی مقاوم در مقابل خورندگی و قسمت خارجی مقاوم در برابر نیروی اسمزی دارد ، استفاده می شود.


همچنین مخازن FRP دارای سایزهای زیر می باشد:
ردیف سایز

ردیف

سایز

1

مخزن FRP 54*10

2

مخزن FRP 52*12

3

مخزن FRP 65*12

4

مخزن FRP 65*14

5

مخزن FRP 65*16

6

مخزن FRP 65*18

7

مخزن FRP 62*21

8

مخزن FRP 72*24

9

مخزن FRP 72*30

10

مخزن FRP 72*36

11

مخزن FRP 72*40

12

مخزن FRP 72*48

RO کنترلر

 

RO کنترلر|تصفیه آب صنعتی|نوین تصفیه پارس|قطعات دستگاه تصفیه آب


RO کنترلر،مدیریت سیستم به‌صورت خودکار و بررسی آنلاین بدون کمک نیروی انسانی را فراهم میکند و قادر به کار با تمام تجهیزات تولید آب خالص و دستگاه‌ اسمز معکوس آب دریا است.

کنترلرRO دستگاه تصفیه آب صنعتی شامل کنترلر آب شیرین کن  RO تک مرحله ای و نمایشگر آنلاین هدایت الکتریکی (EC) میباشد.

این کنترلر برای دستگاه تصفیه آب شیرین کن مورد استفاده قرار میگیرد که هم با آنالیز هدایت الکتریکی آب میزان سختی آب نشان میدهد و هم وظیفه کنترل ، نمایش وضعیت عادی یا خطای تمام قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی مانند پمپ و سوئیچ فشار را بر عهده دارد. کنترلرRO تلفیقی از یک مینی PLC controller با هدایت سنج میباشد. این دستگاه به صورت همزمان قادر به اندازه گیری پارامتر مختلف دستگاه تصفیه آب صنعتی است.

صفحه نمایشگر و کار کردن با منوی آن بسیار راحت و میتوان در آن چندین گروه پارامتر تنظیم کرد و یا تغییر داد. کنترلرRO یک صفحه نمایشگر با لامپ های LED دارد که قابلیت نمایش گرافیکی جریان فرایندی سیستم اسمز معکوس (RO)  داراست و کار کردن و استفاده از آن بسیار آسان میباشد. این کنترلر دارای منوی لازم برای برنامه ریزی ، کنترل پارامتر مختلف عملکرد سیستم است و شرایط لازم برای عملکرد خودکار دستگاه است.


کاربرد کنترلرRO: برای مدیریت خودکار عملیات و هدایت سنجی سیستم تصفیه آب RO در مقیاس های نسبتا کوچک قابل استفاده است که در صورت اضافه شدن بخش الکترونیک دستگاه تصفیه تصفیه آب صنعتی قابلیت کنترل اتوماتیک و دستی تصفیه آب صنعتی را دارد.

 

فیلتر تصفیه آب

 

فیلتر فشرده دستگاه تصفیه آب صنعتی ـ نوین تصفیه پارس ـ تولید تصفیه آب صنعتی

فیلتر فشرده

انواع فیلتر کارتریج الیافی و نخی نوین تصفیه پارس تولید کننده دستگاه تصفیه آب صنعتی در ایران, تمامی فیلتر شرکت نوین تصفیه پارس دارای گارانتی و خدمات پس از فروش فیلتر تصفیه آب می باشد. همچنین برای بهبود عملکرد فیلتر تصفیه آب خود حتماً راندمان دستگاه تصفیه آب خود را بالا ببرید . در صورت عدم تخصص در این زمینه می توانید با بخش خدمات تصفیه آب صنعتی گروه فنی مهندسی نوین تصفیه پارس در ارتباط باشید. 

کارشناسان گروه فنی مهندسی نوین تصفیه پارس در کمترین زمان ممکن دستگاه تصفیه آب صنعتی شما را مورد بررسی و ارزیابی قرارداده , ایرادهای دستگاه را رفع می نمایند. 

فیلترهای الیافی از جنس پلی پروپیلن PP، از نوع پر مصرف ترین و متداولترین فیلترهای تصفیه آب هستند که در بسیاری از سیستم های تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرند. فیلترهای الیافی برای حذف گل، شن، ماسه و ذرات معلق که بصورت کلی باعث افزایش میزان کدورت آب می شوند، بسیار مناسب هستند. زمان تعویض این فیلتر ها بسته به میزان کدورت آب متغیر می باشد، بهتر است پیش از عبور کدورت ها به سمت مرکز فیلتر این فیلترها تعویض گردد. یکی از نشانه های کثیف شدن فیلترهای میکرونی، اختلاف فشاری است که بین فشار ورودی و فشار خروجی هوزینگ ها ایجاد می شود و اختلاف بالاتر از 15 PSI نشانه کثیف شدن فیلتر می باشد و تا 25 PSI حتما بایستی تعویض گردد.

شرکت نوین تصفیه پارس تولید کننده دستگاه تصفیه آب صنعتی ، تولید کننده تصفیه آب خانگی با برند پرفکت واتر 

فروشگاه آنلاین فروش دستگاه تصفیه آب صنعتی و دستگاه تصفیه آب حانگی, خدمات تعویض به موقع فیلتر تصفیه آب صنعتی, خدمات تصفیه آب صنعتی کشاورزی, تصفیه آب صنعتی گلخانه 

تصفیه آب صنعتی

 

شیر برقی|تصفیه آب صنعتی|نوین تصفیه پارس|قطعات دستگاه تصفیه آب

شیر برقی

Solenoid valve یا شیر برقی از قطعات مهم دستگاه تصفیه آب صنعتی است به طور کلی و در صنایع مختلف وظیفه کنترل ، قطع و وصل و مخلوط کردن سیالات را برعهده دارد . دستگاه تصفیه آب صنعتی عمل قطع و وصل جریان آب به عهده شیر برقی است. هنگام خاموشی دستگاه جریان آب را قطع و  ورود آب به داخل سیستم جلوگیری می کند. با وجود این شیر برقی ، دیگر هنگام خاموشی دستگاه، آب از طریق پساب هدر ندارد.


به طور دقیق تری عملکرد این قطعه به اینگونه است که با روشن شدن دستگاه تصفیه آب صنعتی ، شیر برقی فرمانی از تابلو برق میگیرد که با برقراری جریان برق در بوبین شیر برقی ، در سیم پیچ داخل آن میدان مغناطیسی ایجاد می شود و صفحه ای که مانع عبور جریان آب شده به سمت بالا کشیده می شود و آب جریان پیدا می کند. با خاموش شدن دستگاه تصفیه آب صنعتی و قطع جریان برق و حذف میدان مغناطیسی سیم پیچ ، صفحه مانعی به جای خود بازگشته و از برقراری جریان آب جلوگیری میکند. انواع شیر برقی برنجی و استیل با ولتاژهای 12_24_220 ولت در سایز های 4/1 ،8/3، 2/1 ، 4/3 ،1 ، 2/1_ 1 ،2 ،3 می باشد.

شیر برقی معمولا دارای یک سیم پیچ و با جریان برق یا الکتریسیته کار میکنند. این شیر برقی دارای یک دیافراگم بوده که با اتصال جریان الکتریسیته و رسیدن ولتاژ مناسب باز شده و اجازه خروج آب در مجرای آنرا می دهد . در واقع ولتاژ برق سیم پیچ عمل میکند به دیافگرام اجازه باز شدن را میدهد و در بعضی موارد که خارج از این بحث است در برخی از مدل شیر برقی برعکس فوق عمل میکنند یعنی ولتاژ به دیافراگم دستور بسته شدن می دهد .

اگر به شیر برقی خوب نگاه کرده باشید متوجه می شوید که دارای 2 عدد سیم می باشد، در آب شیرین کن خانگی زیر سینک رابطه مستقیمی بین پمپ دستگاه، سنسور فشار پایین و فشار بالا است که زمانیکه یکی از سنسور ( فشار بالا یا فشار پایین ) دستور روشن یا خاموش شدن آنرا صادر میکند شیر برقی سریعا عمل کرده و در این حالت دستوری باز یا بسته می شود .

در دستگاه تصفیه آب صنعتی  قدیمی معمولا بجای استفاده از شیر برقی از قطعه ای پلاستیکی که به آن چهار راهی گفته می شود و بصورت مکانیکی عمل میکند استفاده میشود. این قطعه بلحاظ نداشتن دقت کافی در امر باز و بسته شدن توسط دیافراگم باعث ایجاد مشکلات زیادی میکند که از آن جمله میتوانیم ( حتی در زمان خاموش بودن دستگاه تصفیه آب صنعتی ) به خروج متناوب و همیشگی آب از قسمت پسآب یا فاضلاب دستگاه اشاره کنیم . بهتر است اگر شما یک دستگاه تصفیه آب صنعتی قدیمی دارید از سرویسکاران نوین تصفیه پارس بخواهید تا نسبت به جایگزین کردن شیر برقی با چهار راهی اقدام کنند . البته اینکار را نیز خودتان اگر دانش کافی در این زمینه داشته باشید می‌توانید انجام دهید .

گیج فشار یا مانومتر

 

گیج فشار یا مانومتر|تصفیه آب صنعتی|نوین تصفیه پارس

گیج فشار یا مانومتر

گیج فشار جهت نمایش میزان فشار یا خلا موجود در قسمت نصب شده به کار میرود . عملکرد آن به صورت مکانیکی است و قسمت مکانیکی آن توسط روغن محافظت می شود. مانومتر فشار برای تنظیم و متعادل سازی مایعات و گاز ها در یک سیستم است و استفاده از آن میزان ایمنی را در سیستم بالا میبرد.

یک فشارسنج بسیار ساده و ابتدایی از یک لوله پلاستیکی تشکیل شده که توسط مایعی رنگی پر شده باشد. بدین صورت مایع درون لوله به آسانی دیده میشود. سپس لوله به شکل حرف U خم میشود و به صورت ایستاده قرار می‌گیرد. سطح مایع در هر دو ستون لوله باید یکی باشد. هر دو اکنون فشار یکسانی را متحمل میشوند. به همین خاطر این سطح علامت گذاری شده و نقطه صفر نامیده میشود.

مانومتر در کنار یک مقیاس فشاری قرار می‌گیرد تا نقاط اختلاف فشاری بین دو ستون به راحتی سنجیده شود. مقدار تفاوت بین دو ستون را میتوان به طور مستقیم برای مقایسه فشاری استفاده کرد. این مدل از فشارسنج میتواند فشار مطلق وارده را حساب کند در صورتی که چگالی مایع درون مانومتر محاسبه شده باشد.

موارد استفاده مانومتر
یک سمت لوله با یک عایق گازی به یک منبع تست فشار متصل میشود. سمت دیگر لوله باز میماند تا فشار اتمسفر (atm) به اندازه تقریبا atm 1  آن وارد شود. اگر فشار وارده منبع تست بیشتر از مقدار atm 1 ی باشد که  مرجع وارد باشد، مایع درون لوله تست به سمت پایین حرکت میکند.

سنجش مانومتر
مقدار فشار اعمال شده بر روی ستون مایع فشار سنج طبق فرمول P = hgd محاسبه میشود. در این فرمول، P به معنی فشار محاسبه شده، h نشانگر ارتفاع مایع، g مقدار نیروی جاذبه زمین و d مقدار چگالی مایع میباشد. به این دلیل که مانومتر در واقع تفاوت فشاری را میسنجد (در مقایسه با فشار مطلق). ما از جایگزین P = Pa – P0 استفاده میکنیم. در این معادله جایگزین، Pa نشانگر فشار تست و P0 فشار مرجع است.

به بخش پشتیبانی آنلاین گروه فنی مهندسی نوین تصفیه پارس خوش آمدید

پشتیبانی آنلاین
Close and go back to page