دستگاه تصفیه هوای شمیم

مشخصات فنی دستگاه تصفیه هوای شمیم
+ تولید منفی
+ تنفس همادی پاک
+ از بین بردن بوی نامطبوغ
+ رفع ریز گردهای موجود در هوا
+ بهبود در در اختلال خواب
+ مصرف بسیار پایین برق

مشاوره رایگان: 38021-021

پشتیبانی آنلاین
کارخانه تولید تصفیه هوای شمیم

قدرت تصفیه هوا

93%

مناسب بودن عملکرد نسبت به قیمت

91%

کیفبت ساخت و راندمان مصرف

94%
نوین تصفیه پارس فروش دستگاه تصفیه هوا
فروش تصفیه هوای شمیم ـ نوین تصفیه پارس
چرا باید از دستگاته تصفیه هوای شمیم استفاده کنیم؟کارخانه تصفیه هوا

ما بیشتر از هشتاد درصد از روز را در محیط های بسته سپری می کنیم و این در حالی است که به گفته ی سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا، هوای محیط های بسته ممکن است حتی هوایی آلوده تر از محیط های آزاد داشته باشند. بیشتر آلودگی محیط های داخلی از جنس گرد و خاک، باکتری ها و ویروس ها، گاز های شیمیایی منتشر شده از محصولات چوبی و پلاستیکی و مواد شوینده و مواردی از این دست هستند و این در شرایطی است که آلودگی محیط بیرون نیز از طریق منافذ موجود، مانند در ها و پنجره ها وارد محیط های داخلی می شوند. این یعنی ممکن است در روز های آلوده هوا داخل خانه حتی آلوده تر از محیط بیرون باشد.

چه مواردی را باید قبل از خرید یک دستگاه تصفیه هوا بررسی کنیم؟ تنوع زیاد محصولات موجود در بازار و تبلیغات گسترده در این زمینه که گاها با اطلاع رسانی های نادرست همراه است، ممکن است انتخاب یک دستگاه تصفیه هوا مناسب را برای خریداران کمی سخت کند، اما با در نظر گرفتن نکات زیر می توانید یک دستکاه با کیفیت را انتخاب کنید: دستگاهی با حجم هوادهی بالا و میزان صدا کم انتخاب کنید مقدار فضایی که یک دستگاه تصفیه هوا می تواند در یک ساعت پاکسازی کند، در دستگاه های مختلف متفاوت است. این مقدار در دستگاه های خیلی کوچک ۳۰ متر مربع و در دستگاه های استاندارد و با کیفیت خانگی حدود ۱۰۰ متر مربع است.

نکته بسیار مهم در این مورد آن است که اگر دستگاهی حجم هوادهی بالایی دارد باید از یک فن مناسب نیز استفاده کرده باشد.در غیر این صورت ممکن است در دور فن های بالا، صدای بلندی داشته باشد. در مجموع می توان گفت که هنگام خرید یک دستگاه تصفیه هوا خانگی، انتخاب یک دستگاه که بتواند در هر ساعت، اتاقی صد متری را یک بار و با میزان صدای کم، تصفیه کند، انتخابی معقول خواهد بود. به طور کلی فناوری های مورد استفاده در دستگاه های تصفیه هوا به دو دسته تقسیم می شوند: سیستم های فیلتراسیون خالص که بر اساس جذب آلاینده عمل می کنند در این سیستم ها برای جذب ذرات معلق هوا از فیلترهای الیافی و برای جذب گازهای شیمیایی از مواد جاذب نظیر کربن اکتیو استفاده می شود.

بدین ترتیب، این اطمینان وجود دارد که هیچ عنصر جدیدی در خروجی این سیستم ها به هوا اضافه نمی شود و به همین جهت آرامش خاطر در عملکرد آنها وجود دارد. تنها ایراد آن لزوم تعویض دوره ای فیلترها است. سیستم های الکترونیکی که عمدتا بر اساس تغییر ماهیت آلاینده عمل میکنند در گروه دوم سعی شده است تا با استفاده از تکنیک های متعددی نظیر یونیزاسیون هوا، لامپ UV و فیلترهای کاتالیستی، بدون نیاز به جذب آلودگی در داخل دستگاه، صرفا با تغییر ماهیت آلودگی، از خطرات آن بر سلامتی انسان کاسته شود. در نگاه اول ممکن است این روش بسیار جذاب بنظر آید از این بابت که تعویض فیلتر در آن وجود ندارد.
راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوای شمیم

ولی بررسی های دقیق تر نشان میدهد که اول اجزا آن دارای طول عمر می باشد و ثانیا عملکرد آن از جنبه های مختلف زیر سوال است. فناوری های متعددی در دستگاه های تصفیه هوا مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه به بررسی تمام فناوری های موجود در دستگاه های تصفیه هوا می پردازیم: فیلتر های الیافی، محبوب ترین فیلتر ها در دستگاه های تصفیه هوا فیلتر های الیافی، یکی از کارآمد ترین روش ها در مکانیزم تصفیه هوا به شمار می رود. در این روش بسیاری از ذرات آلاینده محیط از بین می روند و برخلاف بسیاری از روش های دیگر، گاز ازن به محیط اضافه نخواهد شد. از معروف ترین فیلتر های الیافی می توان به فیلتر های هپا اشاره کرد که فیلتری محبوب در میان دستگاه های تصفیه هوا خانگی است. روش نیاز به تعویض فیلتر خواهد داشت. در واقع هر فیلتر دارای ظرفیت معینی است و پس از تمام شدن ظرفیت، دیگر قادر به جذب ذرات آلاینده بیشتری نخواهد بود. بنابراین تعویض فیلتر برای تداوم عملکرد حداکثری دستگاه، کاملا ضروری است.

جاذب های شیمیایی، دافع بو و عناصر گازی جاذب های شیمیایی از جمله کربن اکتیو برای جذب عناصر گازی و بو ها به کار می روند و به عنوانی مکملی برای فیلتر الیافی شناخته می شوند. جنس این فیلتر از چوب، زغال یا پوسته میوه هایی مانند نارگیل یا گردو است. علاوه بر آن در فیلتر های با کیفیت از ماده ای به نام زئولیت نیز استفاده می شود. این فیلتر ها علاوه بر تصفیه هوا در تصفیه آب، یازیافت طلا و تولیدات دارویی تیز به کار می روند. حداقل میزان قابل قبول جاذب به کار گرفته شده در یک دستگاه تصفیه هوا خانگی با کیفیت، یک کیلوگرم است و هرچه قدر این میزان بیشتر باشد، عملکرد دستگاه بهتر و فواصل زمانی تعویض فیلتر نیز بیشتر خواهد بود. یون سازی در دستگاه های تصفیه هوا و اثرات احتمالی آن اساس عملکرد این روش مبتنی بر تولید یون و رهاسازی آن در هوا است تا بتواند از این طریق ذرات معلق موجود در هوا را داری بار الکتریکی کرده، به یکدیگر و یا سطوح مجاور چسبانده و بدین ترتیب آن ها را از هوا جدا کند. ولی متاسفانه همان چیزی که تولید یون در هوا می کند،

ناخواسته باعث تبدیل اکسیژن موجود در هوا به ازن نیز می شود. استفاده از این دستگاه ها در فضاهای بسته منجر به افزایش بیش از حد مجاز غلظت ازن خواهد شد که خود به عنوان یک آلاینده جدید به بافت ریه آسیب می رساند و باعث بروز مشکلاتی چون درد قفسه سینه، سرفه و سوزش گلو می شود. یک دستگاه تصفیه هوای مناسب باید به حذف و کاهش آلاینده ها اقدام کند نه اینکه خود آلاینده های جدیدتری به هوا اضافه کند. الکترواستاتیک و افت کیفیت دستگاه به مرور زمان این مکانیزم از دو مرحله تشکیل شده است. در مرحله ی اول ذرات معلق پس از عبور از میدان الکتریکی با ولتاژ بالا، دارای بار الکتریکی می شوند و به اصطلاح یونیزه می گردند. در مرحله دوم ذرات یونیزه شده به صفحات فلزی با بار الکتریکی مخالف جذب شده و از جریان هوا خارج می گردند. نکته ی قابل تامل درباره ی این مکانیزم تصفیه هوا آن است که هرچند در این روش نیازی به تعویض فیلتر وجود ندارد اما با کثیف شدن تدریجی صفحات فلزی، عملکرد دستگاه به تدریج با افت کیفیت همراه خواهد بود و زمان شست و شوی صفحات نیست به راحتی قابل تشخیص نیست.

این در حالی است که شست و شوی زود هنگام یا دیر هنگام دستگاه سبب اختلال در عملکرد آن می شود. لامپ UV در دستگاه های تصفیه هوا در این روش با تابش لامپ UV به سطح فیلتر و در اثر واکنش مولکول های گازی آلاینده در هوا، تخریب مولکولی و تبدیل آن ها به ذرات بی خطر صورت می گیرد. این روش نیز به تعویض فیلتر نیازی نخواهد داشت اما با استریل کردن محیط، سیستم ایمنی بدن با کاهش توانایی در واکنش به بیماری ها رو به رو می شود. این سیستم ها برای مراکز درمانی و بهداشتی که با خطر عفونت مواجه هستند استفاده می گردد و در محیط های بسته ای مانند خانه یا دفتر کار، نه تنها مفید نیست که سد راهی برای عملکرد درست سیستم دفاعی بدن محسوب می شود. علاوه بر آن طول عمر این لامپ­ها محدود است و باید در کمتر از یک سال، مجددا جایگزین گردد، در غیر این صورت لامپ UV با افت شدید میزان پرتودهی همراه خواهد بود و این امر منجر به افت شدید عملکرد دستگاه می­ گردد. فیلترهای فتو کاتالیستی و عمر کوتاه لامپ آن ها یکی دیگر از فیلترهای تصفیه هوا، نانو فتوکاتالیستی است.

در این روش، لامپ UV وظیفه فعال کردن سطح آغشته به اکسیدهای تیتانیوم را برعهده دارد، تا با فعال شدنشان با آلاینده ­های هوا واکنش نشان دهند و منجر به تجزیه و شکست آن ها شوند و انتظار می ­رود تا با انجام این مراحل، این آلاینده به عواملی بی خطر تبدیل گردند. تبلیغات زیادی در مورد استفاده از این روش انجام می­شود و همواره ادعا می­ شود که این روش قادر به جذب آلاینده ­هایی است که سیستم ­های جاذب گازی توانایی جذبشان را ندارند. هرچند که با وجود این ادعاها، درمورد عملکرد این فرآنید شک و تردید هایی وجود دارد. شواهد زیادی حاکی از آن است که در این روش احتمال تبدیل مولکول­ های بی خطر موجود در هوا به عوامل خطرزا در پی واکنش ­هایی که در جهت تصفیه هوا صورت می­پذیرد، زیاد است. علاوه بر آن نکته ای که باید به آن توجه نمود، عمر کوتاه لامپ UV به کار رفته در این سیستم­ ها است. لامپ به کار رفته در این سیستم ­ها مادام العمر نیستند و پس از یک سال با افت شدید میزان پرتودهی، نیاز به تعویض خواهند داشت. در غیر این صورت، دستگاه با کاهش چشمگیر عملکرد همراه می­ شود.

خدمات پس از فروش شمیم

شنبه تا چهار شنبه : 38021 - 021

ایمـیل: info@niusha.com

شنبه تا چهار شنبه: 38021 - 021

ایمـیل: info@niusha.com
درباره نوین تصفیه پارس
شرکت نوین تصفیه پارس، از سال 1383 با تکیه بر حمایت کارشناسان داخلی کشور و همچنین برقراری ارتباطات علمی با کشورهای پیشگام در حوزه تصفیه آب، تمامی تلاش خود را در زمینه طراحی و ساخت، مشاوره، نصب و راه اندازی سیستم های پکیج های تصفیه و گندزدایی آب را برای کاربردهایی همچون اسمز معکوس، نانوفیلتراسیون و اولترافیلتراسیون به کار گرفته است. 
Image

با ما در اینستاگرام همراه باشید
#novin.tasfie.pars